Karboksyterapia

 

Carboxytherapy Medika

 

CZYM JEST KARBOKSYTERAPIA?

To zdobywająca coraz większą popularność metoda, której działanie polega na podskórnym lub śródskórnym wprowadzeniu gazu medycznego – dwutlenku węgla. Terapia dwutlenkiem węgla została ogłoszona największym przełomem medycyny estetycznej, od momentu zastosowania botoksu.

 

POCZĄTKI…

Już w latach 30. dobroczynne działanie dwutlenku węgla było wykorzystywane w medycynie do leczenia chorób układu krążenia. Z czasem zauważono, że ten, jak go nazywają „cudowny gaz” poprawia stan i wygląd skóry. To przełomowe odkrycie sprawiło, że zaczęto stosować dwutlenek węgla w terapiach medycyny estetycznej, w zabiegach takich jak leczenie cellulitu, rozstępów, ujędrnienie skóry,  blizny, cienie pod oczami, łysienie, zlokalizowana tkanka tłuszczowa, a nawet w zabiegach dla skór naczyniowych, oraz z łuszczycą.

 

JAK TO DZIAŁA?

Dwutlenek węgla to naturalny gaz o bardzo wielu zastosowaniach i unikalnych właściwościach. Jedną z nich jest zdolność do rozszerzania naczyń krwionośnych. Zwiększenie ilości dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie małych, tętniczych naczyń, dzięki czemu, zwiększa się przepływ krwi bogatej w tlen i składniki odżywcze leczonego obszaru. Ponadto reakcją skóry na iniekcję jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Co ważne, remodeling skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawia się stan skóry, wzmaga mikrokrążenie, a co za tym idzie, następuje odbudowa i odżywienie komórek.

 

W wyniku wstrzyknięcia gazu dochodzi do uwolnienia kaskady reakcji:

 

- PIERWSZY ETAP

 Natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych i wzrost przepływu krwi

( na skórze pojawia się rumień otaczający miejsce wkłucia)

 

- DRUGI ETAP

Szybkie uwalnianie atomów tlenu z hemoglobiny do miejsca o zwiększonym stężeniu dwutlenku węgla

 

- TRZECI ETAP

Przyłączenie dwutlenku węgla do hemoglobiny

Rozkład dwutlenku węgla zapewnia anhydraza węglanowa do kationów wodoru i jonów

 

  

ZASTOSOWANIE

•             Biorewitalizacja skóry

•             Cienie pod oczami;

•             Podwójny podbródek;

•             Starzenie się skóry i wiotkość;

•             Rozstępy i blizny;

•             Lokalne akumulacje tłuszczowe;

•             Cellulit;

•             Zwiotczenie skóry ciała

  (brzuch, ramiona,    nogi)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seria zabiegów to ok. 6-15 zabiegów (w zależności od stanu wyjściowego skóry, indywidualnych reakcji skóry i partii poddanej zabiegowi), wykonywanych w odstępach tygodniowych.